מוסקבה - מדריך יעדים

It's time for moscow »
אטרקציות במוסקבה
קטגוריות
אטרקציות
(16)
בחר הכל
נקה הכל
פתח מפה
מידע כללי
קטגוריות
כתובת/טלפון
ארמון הנשקיה/ בית האוצר Armoury Chamber Oruzheynaya Palata

המוזיאון העתיק והעשיר ביותר בקרמלין, נמצא בדרום מערב הקרמלין. מכיל כיום אוסף מרשים במיוחד של אוצרות הצארים לדורותיהם: תכשיטים ובגדי המלכות מפוארים, רהיטים וקישוטים, כלי אוכל, מתנות, וכמובן ביצי פבראג`ה (ביצי הצאר) המפורסמות.


אטרקציות

Armoury Chamber, Moscow
בית הכנסת קוראל (ארכיפובה) Choralnaya Synagoga (Arkhipova)

בית הכנסת האורתודוכסי הישן והגדול, המוכר יותר בשם ארכיפובה (Arkhipova) , שפעל לאורך כל התקופה הסובייטית. שופץ לאחרונה בסיוע כספי העיר. בסמוך אליו יד ושם לזכר הנספים בשואה ובפעולות טרור, וממולו ניצב פסל המייצג שלום ואחווה בין שלוש הדתות.


אטרקציות

10 Bolshoy Spasogolinischevskiy Per. , Moscow
7 495 923 9697
גן החיות Moscow`s Zoo

גן מטופח במרכז העיר, עם מגוון מעניין של אלפי חיות שנאספו ממקומות שונים בעולם. מעניין במיוחד לבקר בתצוגת החתולים הגדולים.


אטרקציות

1 Bolshaya Gruzinskaya, Moscow
7 499 255 3580
הגלריה הלאומית טרטיאקוב State Tretyakov Gallery

מוזיאון לאמנות ובו אוסף נהדר של אמנויות יפות ואיקונות רוסיות, שאצר הסוחר פאבל טרטיאקוב.


אטרקציות

10 Lavrushinsky Pereulok, Moscow
7 495 953 1051
הכיכר האדומה Krasnaya Ploshchad

האתר התיירותי המרכזי, וליבה של העיר. כיכר מרוצפת רחבת ידיים באורך של כ-400 מטר. בצד הדרום-מערבי של הכיכר נמצאת חומת הקרמלין על מגדליה, ומאוזוליאום לנין. בצד המזרחי קתדרלת ואסילי הקדוש המפורסמת, על מגדליה דמויי הבצל.


אטרקציות

Krasnaya ploshchad, Moscow
המאוזוליאום של לנין Lenin Mausoleum

למרגלות חומת הקרמלין באמצע הכיכר האדומה. מבנה קוביה בגרניט אדום, ובו גופתו החנוטה של לנין. הכניסה חפשית אך שעות הביקור מעטות - צפו לתור ענק.


אטרקציות

Krasnaya ploshchad, Moscow
הקרמלין The Kremlin

אתר מרכזי של השלטון, משכן הנשיא, ארמונות שהפכו למוזיאונים ומרכזי תרבות. אתרים מרכזיים במתחם הקרמלין : - מגדל הפעמונים של איוון הגדול, ולמרגלותיו פעמון הצאר, תותח הצאר. - ארמון הפטריארך, ארמון טרם (Terem) , ארמון הקרמלין הגדול/ארמון הקונגרסים של הקרמלין, בית הנשקייה (Arsenal) . - ארמון/מוזיאון הנשקייה - מפורט בסעיף נפרד. - כנסיית 12 השליחים, כנסיית הצגת הגלימה, כנסיית העלייה לשמיים, קתדרלת המלאך מיכאל, קתדרלת הבשורה.


אטרקציות

The Kremlin, Moscow
כיכר האוניברסיטה Universitetskaya Ploshchad

גבעה הממוקמת מול האצטדיון האולימפי של מוסקבה. תצפית נפלאה על העיר, ביום ובלילה. למקום שני שמות נוספים: גבעת לנין וגבעת הדרור (Vorobyovy Gory). מקום כינוס של הנוער בלילות הקיץ.


אטרקציות

Universitetskaya Ploshchad, Moscow
מדרחוב ארבאט Ulitsa Arbat

רובע שנעים לטייל בו, בעיקר מדרחוב ארבאט, הנמתח לאורך יותר מקילומטר. לכו והתרשמו מבתים עתיקים ומפוארים, בקרו בבתי קפה ובחנויות, הציצו בדוכני המטרושקות, הצעיפים והמזכרות, וצפו במגוון מופעי הרחוב.


אטרקציות

Ulitsa Arbat, Moscow
מוזיאון פושקין לאמנויות היפות Pushkin Fine Arts Museum

אוסף נהדר של יצירות אירופאיות, ובעיקר הציור הצרפתי, מהרנסאנס ואילך (רמברנדט, פיקאסו, דגה, ואן גוך, גוגן, מונה, מאטיס ורנואר). במוזיאון גם אוסף של עתיקות ממצרים, המזרח התיכון, רומא וביזנטיון.


אטרקציות

Volkhonka 12, Moscow
7 495 697 9578
מנזר ובית הקברות נובודביצ'י Novodevichy

מתחם יפה ברובע חמובניקי מדרום מערב למרכז העיר, בו מספר כנסיות, מגדל פעמונים ומתחמים לתצוגות, והוא מוקף חומות וצריחים. בסמוך אליו נמצא אגם יפהפה, שאומרים שבהשראתו כתב צ`יקובסקי את יצירתו ""אגם הברבורים"".


אטרקציות

1 Novodevichy Proyezd, Moscow
7 495 246 5607
פארק אלכסנדר Alexandrovsky Sad

גן גדול המשתרע לכל אורך החומה המערבית של הקרמלין, ואפשר לשלבו בביקור בכיכר האדומה ובקרמלין. גן שוקק חיים ותיירים, מדשאות פרחים ומסעדות. שער לגן בפינה הצפונית של הכיכר האדומה, ומיד לידו קבר החייל האלמוני (אש תמיד, ומשמר כבוד שמתחלף בכל שעה).


אטרקציות

Manezhnaya Ulitsa, Moscow
פארק גורקי Park Gorkogo

גן ציבורי המפורסם ביותר מבין גני העיר. כ- 3 ק""מ לאורך הנהר, שילוב של גן גזום, גן שעשועים ומרכז תרבות ובידור באודיטוריום. הבריכות משמשות לשייט בקייץ ולהחלקה בחורף. בגן מועדונים ובתי קפה.


אטרקציות

9 Krymskiy Val Ulitsa, Moscow
קתדרלת ואסילי הקדוש Vasilia Blazhennogo sobor

הכנסיה המפורסמת והמרשימה שמופיעה בכל תמונה של מוסקבה וחולשת על הכיכר האדומה מצדה המזרחי. נבנתה במאה ה- 16 בסגנון ועיצוב רוסי, עם 9 מגדלים צבעוניים דמויי בצל. גם פנים הכנסיה שופע ציורי קיר צבעוניים ועיטורים. יש מדרגות המובילות אל המגדל המרכזי.


אטרקציות

Krasnaya ploshchad, Moscow
7 495 298 3304
רחוב טבריה Tverskaya Ulitsa

הרחוב הראשי המפורסם ביותר בעיר. בטיול רגלי צופים בארמונות מן המאה ה-19, בתי מגורים משנות ה-30 של המאה הקודמת וכיפות כנסיות נוצצות.


אטרקציות

Tverskaya Ulitsa, Moscow
תחנות המטרו של מוסקבה

פנינים אדריכליות של ממש, ובהחלט לא תחנות רגילות של רכבת תחתית. 44 מהן הן יצירות אמנות מפוארות של פסלים, שיש, פסיפס, נברשות וציורי קיר. כדאי להצטייד במפה, לקנות כרטיס כניסה אחד ולהתחיל לעבור בין התחנות (שימו לב שאם תצאו החוצה ותרצו לחזור, תחוייבו בכרטיס נוסף). רצוי לא בשעות השיא.


אטרקציות