זנזיבר אי החלומות

טיול מאורגן לזנזיבר, לוקח אותנו למסע מרתק באי התבלינים הקסום שבלב האוקיינוס ההודי. זנזיבר הינו ארכיפלג של איים הסמוכים לחוף המזרחי של אפריקה והתפרסם בעולם הודות לחופי הטורקיז המקסימים שלו. במהלך הטיול אנחנו מבקרים בעיר הבירה סטון טאון ומתוודעים להיסטוריה המרתקת של סחר העבדים, אנחנו פוגשים את בעלי החיים הייחודיים של האי כמו קופי הקולובוס הנדירים, אוכלוסיית הדולפינים הקבועה וצבי הים והיבשה של האי. אנחנו מבקרים בחוות תבלינים ובכפרים ומתוודעים לאורח החיים המרתק של המקומיים.

החל מ-$1360
לאדם בחדר זוגי
בחר תאריכים
  • נחיתה ב: זנזיבר |
  • ימים/לילות: 8 / 7 |
  • מחיר בסיס: $1360 החל מ- |
  • מפעיל הטיול: אשת
יציאה חזרה הערות מחיר
01/04/2017 08/04/2017 TOUR799637 $1360
מעוניין לדבר עם מומחה טיולים מאורגנים?
יש לכם שאלה?
רוצים לעשות שינוי בהזמנה?


  • תיאור המסלול
  • תנאי הטיול
  • פרטי טיסה
יום 1, זנזיבר
תל אביב – זנזיבר: סטון טאון ; תל אביב – זנזיבר: סטון טאון :: ניפגש בשדה התעופה, לטיסה ישירה (5.5 ש`) לזנזיבר– אי התבלינים. האי האקזוטי והמסתורי, ששמו נודע למרחוק כאחד מהיפים בעולם, טומן בחובו היסטוריה מרתקת, רבדים עמוקים של תרבות אפריקאית צבעונית, אתרי טבע מרשימים וכמובן חופים לבנים ומים צלולים. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נצא להכיר את בירת האי היפה: Stone town, "עיר האבן". העיר העתיקה, שבתיה בנויים מאלמוגים ואבנים, מורכבת מסבך של סמטאות מפותלות, שווקים ציוריים ובתים בסגנון אדריכלי מגוון. נבקר בשוק העבדים, שעד סוף המאה ה-19, שימש כתחנת סחר פעילה של עבדים מכל רחבי אפריקה, נראה את ביתם של ד"ר ליוונגסטון, חוקר היבשת השחורה המפורסם, את בית ילדותו של סולן להקת קווין, פרדי מרקורי (יליד המקום) ועוד. בתום הסיור, ניסע לבית המלון שלנו שבחוף המזרחי של האי.
יום 2, זנזיבר
יער ג`וזאני (פארק הקופים) – חו ; יער ג`וזאני (פארק הקופים) – חוות אצות ים :: לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל שמורת ג`וזני, שבמעבה היער שלה, ניתן למצוא את קופי הקולובוס האדומים, זן נדיר וידידותי שנמצא רק בזנזיבר, שבד"כ משתף פעולה בסקרנות עם מצלמות התיירים. נערוך סיור בין עצי המהגוני, נראה את קופי הקולובוס ונסייר בשמורת המנגרובים המרתקת על שביל הליכה מעץ. בחלקו השני של היום, ובהתאם לשעות הגאות והשפל, נבקר בחווה מיוחדת לגידול של אצות ים. החוף הרדוד של זנזיבר בחלקו המזרחי של האי, הוא כר גידול אידיאלי לאצות ים אשר משמשות כמרכיב עיקרי בתרופות ותכשירים קוסמטיים נפוצים. נצטרף לנשות הכפר ונצא לסיור בו נלמד על שיטות הגידול הייחודיות של האצות ועל המוצרים השונים המופקים מהן.
יום 3, זנזיבר
שייט עם דולפינים ואי האסירים (אי צבי הים ; שייט עם דולפינים ואי האסירים (אי צבי הים) :: השכם בבוקר נצא ליום שייט מהנה הכולל צלילה ותצפית על דולפינים. נצא בנסיעה לכפר קיזימקאזי שם נעלה על סירות ונתור אחר הדולפינים הרבים שחיים באזור (הסיכוי הסטטיסטי להופעתם של הדולפנים, מוערך כ-80%). נמשיך בנסיעה לסטון טאון ממנה נצא לשייט אל אי האסירים, שהתפרסם דווקא הודות לאוכלוסיית צבי היבשה הענקים שחיים בו. נסייר בין מבני האי שהוקם כבית סוהר, אך שימש כמקלט למצורעים וכיום משמש ככפר נופש. במידה ויתאפשר, נותיר זמן לרחצה בחוף הצלול.
יום 4, זנזיבר
כפרי הצפון: מרכז סירות דאו – צבי הים של נונגווי – שייט בסירת מפרש ; כפרי הצפון: מרכז סירות דאו – צבי הים של נונגווי – שייט בסירת מפרש :: לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לצפון האי ונבקר בכפר נונגווי (Nungwi). זהו כפר דייגים מסורתי ובו בתים קטנים וצנועים הבנויים מאבן האלמוג המקומית. נראה את שוק הדגים בו מתקיימות לעיתים מכירות פומביות. נבקר במרכז לבניית סירות דאו- סירות עץ בעלות מפרש משולש אשר סוד הרכבתן עובר במסורת מאב לבן ונמשיך ללגונה טבעית בה נוכל לפגוש ולהאכיל צבי-ים המצויים בסכנת הכחדה. בתום הביקור בכפר, נשוט אל הכפר השכן קנדווה (Kendwa) שהתפרסם הודות לחוף הרחב שלו שכמעט ואינו מושפע מגאות ושפל. נותיר זמן פנוי לארוחת צהריים ורחצה בחוף שלטענת רבים, נחשב ליפה ביותר באי.
יום 5, זנזיבר
יום נופש או האי הנעלם והלגונה הירוקה ; יום נופש או האי הנעלם והלגונה הירוקה :: המעוניינים יוכלו לצאת (בתוספת תשלום) ליום כייף במפרץ Menai בדרום זנזיבר, הידוע כשמורת טבע גדולה של דולפינים, ומגוון של בעלי חיים ימיים וצמחים. נצא לשייט מענג בספינת דאו מסורתית בין איים טרופיים, שוניות אלמוגים מטריפות ולגונות עם עצי מנגרוב מרשימים. במהלך היום נעצור לרחצה ושיזוף על חופי הזהב המפורסמים של זנזיבר, נצלול אל תוך שוניות אלמוגים ונתענג על ארוחה מפנקת. הסיור כולל שתייה, פירות וארוחת צהריים.
יום 6, סיאול
יום נופש או ספארי בטנזניה ; יום נופש או ספארי בטנזניה :: המעוניינים יוכלו לצאת (בתוספת תשלום) לספארי יום בשמורת הטבע הגדולה באפריקה – שמורת Selous שבלב טנזניה. חוויה ייחודית ומבט מקרוב למגוון עצום של בעלי חיים בסביבתם הטבעית בסוואנה האפריקאית. כולל העברות לשדה התעופה, טיסה במטוס פרטי מזנזיבר ללב השמורה, ארוחת צהריים ויום סיור בג`יפ עם מדריך מקומי ונהג.
יום 7, זנזיבר
יום נופש או סיור כפרים ; יום נופש או סיור כפרים :: המעוניינים יוכלו לצאת (בתוספת תשלום) סיור מרתק לכפרים ולתרבות האפריקאית. נבקר באחד מכפרי האזור ונלמד על אורחות החיים בכפר.
יום 8, זנזיבר
חוות התבלינים – זנזיבר – תל אב ; חוות התבלינים – זנזיבר – תל אביב :: לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון נצא לביקור באחת מחוות התבלינים הידועות של האי, בהן ניתן למצוא את המקור לרוב תבליני העולם. הסיור בחווה הוא חוויה אין סופית של צבעים, ריחות טעמים וניחוחות. נלמד על הגידולים הידועים של האי ובראשם הציפורן, קינמון, וניל, פלפל, הל, כורכום ועוד רבים אחרים, על דרכי עיבודם ותפוצתם הגלובלית. בתום הביקור במקום, ניסע לשדה התעופה לטיסה ישירה לתל אביב.